Vytautas Baranskas – nekilnojamųjų kultūros vertybių apsaugos specialistas. Įvairiausi restauravimo darbai - Vytauto stichija. Kartais pagal išlikusią vieną seną fotografiją jam tenka atkurti tai, ką laikas sunaikino. Jis valandų valandas, dienas gali praleisti prie senų fotografijų, statinių planų, brėžinių tam, kad pajustų restauruojamo ar atkuriamo kūrinio nuotaiką, linijas, proporcijas, kad sužinotų, jeigu įmanoma, kūrinio autorių, meno stilių, atlikimo techniką, metalų sudėtį... Vien tai, kad jis yra Lietuvos restauratorių sąjungos ir tautodailininkų sąjungos  narys daug ką pasako. Menininkas dalyvauja įvairiausiose parodose Lietuvoje ir užsienyje.

Vytautas Baranskas restauravo ir atkūrė Palangos gintaro muziejaus parko vazas, liūtuko skulptūrą, Švėkšnos dvaro parko vazą, Klaipėdos laikrodžių muziejaus kai kuriuos ekspozicijoje esančius eksponatus, liejinius, kūrinių fragmentus, taip pat Kretingos bažnyčios laikrodžio ciferblatus, Veiviržėnų bažnyčios bažnytinius indus, Klaipėdos Taikos Karalienės bažnyčiai pagamino centrinį altoriaus kryžių ir šviestuvus, restauravo Motiejaus Valančiaus biustą ir daugelį kitų, nepakartojamų eksponatų, prisidėjo prie Klaipėdos jūrų muziejaus maketo sukūrimo ir Klaipėdos universiteto restauravimo (metalo gaminiai, spynos, liejiniai). Kuriamiems darbams naudojamos tik natūralios medžiagos, pavyzdžiui, bronza, žalvaris, akmuo, pus brangiai akmenys(pvz., gintaras, agatas, oniksas, marmuras ir t.t.). Restauruojamiems darbams kartais naudojami sidabro ar aukso lydiniai, kurie turi atitikti kūrinio prabą. 

Menininkas restauruoja ir atstato privačių kolekcijų (metalo, liejinių) kūrinius, kuria autorinius darbus, proginius medalius, suvenyrus, interjero taikomosios dailės kūrinius. Vienas iš paskutinių Vytauto darbų - tai medaliai „Tūkstantmečio odisėja“, Lietuvos jachtai, plaukiančiai aplink pasaulį. Menininkas taip pat sukūrė darbus: Klaipėdos apskrities administracijai, Klaipėdos ir Neringos savivaldybėms, Klaipėdos uosto direkcijai, įvairioms įmonėms, Rusijos federacijos Sovetsko (Tilžės) miestui, Lietuvos karinėms jūrų pajėgoms, LR kultūros ministerijai, Šilutės kultūros centrui, Kintų Vydūno muziejui, Kretingos eigulijai, Klaipėdos policijos komisariatui ir t.t.